Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch

SŁONECZNA   ITALIA

APULIA 

BARI – TRANI – ALBEROBELLO – POLIGNANO A MARE – OSTUNI 

LOCOROTONDO – LECCE – OTRANTO

NA OBCASIE WŁOSKIEGO BUTA

22 – 29 września 2023

                                                          LOT BEZPOŚREDNI z KRAKOWA do BARI

1.dzieńzbiórka Uczestników na lotnisku w Krakowie – Balicach /wcześniejsza odprawa online przez BTZ PTTK/. Spotkanie z pilotem grupy o godzinie 05.50 w Hali Odlotów. Odprawa bagażowa i bezpieczeństwa. Wylot liniami Ryanair o godzinie 07.50. Przylot do BARI – Palese o godzinie 09.40 i przejazd wynajętym autokarem do najstarszej części BARI –  zwiedzanie z lokalnym licencjonowanym przewodnikiem: spacer do przepięknej romańskiej Bazyliki św. Mikołaja Cudotwórcy, która jest celem pielgrzymek zarówno dla katolickich, jak i prawosławnych wiernych. Bazylika jest również miejscem wiecznego spoczynku polskiej królowej Bony Sforzy /nagrobek ufundowała Anna Jagiellonka/. Msza święta. Czas wolny na kawę i lokalne przekąski. Spacer urokliwymi średniowiecznymi uliczka m hotelu!

2.dzień –  po śniadaniu czas wolny do własnej dyspozycji. WYPOCZYNEK – PLAŻOWANIE. Obiadokolacja i nocleg.  Uwaga:

Dla chętnych możliwość całodziennego wyjazdu na Pólwysep Gargano – do Sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo oraz Sanktuarium św. Michała Archaniła w San Giovanni Rotondo. Płatne dodatkowo – cena uzależniona od ilości Uczestników.

3.dzień –  po śniadaniu przejazd do LECCE znanego jako „Florencja południa”, „barokowa perła” ze względu na cenną barokową zabudowę oraz liczne zabytki z okresu z cesarstwa rzymskiego. Uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miast południa Włoch. Zwiedzanie najważniejszych zabytków z lokalnym przewodnikiem /amfiteatr rzymski, katedra i kościoły, pałace, zabytkowe uliczki. Następnie przejazd do najdalej na wschód wysuniętego włoskiego miasta – malowniczego OTRANTO.  Zwiedzanie z przewodnikiem /Katedra Santa Maria Annunziata z relikwiami 800 Męczenników z Otranto  kanonizowanych przez papieża Franciszka w 2013 roku, Zamek Aragoński, Palazzo Lopez, deptak/ i czas wolny /możliwość plażowania – piekna piaszczysta plaża w centrum miasteczka/. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4.dzień –  po śniadaniu  czas wolny do własnej dyspozycji. WYPOCZYNEK – PLAŻOWANIE. Obiadokolacja i nocleg.

5.dzień –  po śniadaniu wyjazd  do przepięknego ALBEROBELLO  – unikat na skalę światową oraz jedna z najpopularniejszych atrakcji tego regionu: domki trulli – okrągłe, bielone budynki ze stożkowymi dachami z kamienia. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem, Msza św.  w Bazylice Świętych Kosmy i Damiana.   Przejazd  do POLIGNANO A MARE – urokliwe miasteczko i najbardziej malownicza plaża Apulii. Najsłynniejszym mieszkańcem tego miasta jest uwieczniony na pomniku Domenico Modugno – autor m. in słynnego włoskiego hitu Volare /www.youtube.com/watch?v=t4IjJav7xbg/. Zwiedzanie niezwykłego miasteczka z lokalnym przewodnikiem. Spacer po historycznym centrum, urokliwych zaułkach i tarasach widokowych, Ponte di Polignano i malownicze klify. Przejazd do hotelu w okolicy POLIGNANO A MARE / BARI na obiadokolację i nocleg. Uwaga: a 4 kolejne noclegi w tym samym hotelu!

6.dzień –   po śniadaniu czas wolny do własnej dyspozycji. WYPOCZYNEK – PLAŻOWANIE. Obiadokolacja i nocleg.

7.dzień –   po śniadaniu wyjazd autokarem do OSTUNI – słynne i niezwykle urokliwe Białe Miasto na wzgórzu. Spacer labiryntem krętych, malowniczych uliczek, zabytkowe pałace i świątynie, Katedra – Msza św. Czas wolny na Piazza della Libertà. Nastepnie przejazd do LOCOROTONDO – jedno z najpiękniejszych małych miasteczek Italii. Spacer niezwykłymi uliczkami wijącymi się pośród białych domów i zabytkowych pałaców, Katedra i Park Miejski, Porta Napoli i Piazza Vittorio Emanuele. Powrót do hotelu na obiadokolację  i nocleg.

8.dzień –   po wczesnym śniadaniu /ewentualny suchy prowiant/ wykwaterowanie z hotelu i przejazd autokarem na lotnisko w BARI. Odprawa i wylot do Krakowa o godzinie 10:05. Przylot do Balic o godzinie 11.55.

CENA:  4.550 zł  – przy grupie min. 40 os.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
– przelot  liniami lotniczymi Ryanair na trasie: KRK – BRI – KRK

– mały bagaż podręczny oraz bagaż rejestrowany 20 kg

– transfery autokarowe: Lotnisko – Hotel – Lotnisko

– 7 noclegów  w  hotelu 4**** /pokoje 2,3 osobowe z łazienkami/

– wyżywienie: 7 śniadań wzmocnionych i 7 obiadokolacji serwowanych

– opiekę pilota na całej trasie

– autokar do realizacji wycieczek lokalnych zgodnie z programem

– ubezpieczenie KL  20.000 Euro (z chorobami przewlekłymi i Covid), NNW 15.000 zł, bagaż 1000,00 zł

– podatek VAT i Fundusze Turystyczne

ŚWIADCZENIA NIE  ZAWARTE W CENIE:

Na realizację programu: bilety wstępu, taxy turystyczne, zestaw Tour Guide i lokalnych przewodników należy posiadać: 

około  75 Euro/osoba – płatne we Włoszech u pilota grupy.

ZAPISY U PANI HALINY GDESZ TEL: 512 735 515

Narzędzia dostępności

Scroll to Top