Święte Triduum Paschalne 2023

  1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową zaczynamy Wielki Tydzień. Natomiast od czwartku tzw. Święte Țriduum Paschalne. Całe Triduum stanowi jedno wielkie chrześcijańskie święto, którego szczytem jest Noc Zmartwychwstania Chrystusa.
  2. W Wielki piątek obowiązuje wszystkich post ścisły, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych zalecana jest aż do Wigilii Paschalnej. Adoracja krzyża św. Będzie wyłącznie przez przyklęknięcie, lub pokłon, (nie całujemy krzyża).
  3. W Wielką Sobotę będzie adoracja Najświętszego sakramentu w Bożym Grobie. Adoracja od 9 00 do 17 OO.
  4. Poświęcenia pokarmów będzie w Wielką Sobotę o 11 00; 0 12 00 i 0 14 00
  5. Okazji do sakramentu pokuty w poniedziałek, wtorek i środę od 16 00 do 18 OO.
  6. W tym roku Drogę Krzyżową w W. Piątek odprawimy w plenerze. Początek na naszym cmentarzu 0 8 30 a zakończenie w kościele. W ten sposób chcemy uczcić Krzyż stojący na cmentarzu koło studni. Przyniesiemy go do kościoła, a drewno z niego wykorzystamy na ognisko do poświęcenia ognia na Wigilii Paschalnej.

Narzędzia dostępności

Scroll to Top