Plan pielgrzymki do Andaluzji

HISZPANIA

ANDALUZJA – COSTA DEL SOL

MALAGA – COIN – GRANADA – NERJA – SEVILLA – RONDA – MARBELLA

21.09 – 28.09. 2022 SAMOLOTEM z KRAKOWA Costa del Sol – Wybrzeże Słońca jest położone na południu Andaluzji, obejmuje około 160 km między Gibraltarem a przylądkiem Cabo de Gata. Znajduje się tu wiele znanych i lubianych kąpielisk morskich: Marbella, Torremolinos, Benalmádena, Málaga, czy Nerja. Oferuje odwiedzającym turystom wszystko to, co najczęściej i najlepiej kojarzone jest z Hiszpanią. Przyciągają tu wspaniałe, słynne na cały świat, zabytki kultury Maurów, których głównymi ośrodkami były Kordoba, Sewilla i Granada. Znajdują się tutaj piękne zabytki architektoniczne, z których najdoskonalszym przykładem jest

pałac Alhambra w Granadzie. Do tego ciepłe morze, śródziemnomorski klimat, doskonała kuchnia i lokalne wina…

1 – 8 dzień – pobyt w Andaluzji na Costa del Sol. Wszystkie noclegi w tym samym hotelu. Program pielgrzymkowy, turystyczny, wypoczynek, plażowanie, możliwość korzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych lub indywidualnego zwiedzania przepięknej okolicy.

1 dzień – zbiórka Uczestników na lotnisku w Krakowie – Balicach o godzinie 04.30 /wcześniejsza odprawa online przez BTZ PTTK/. Spotkanie z pilotem grupy. Wylot liniami Ryanair o godzinie 06.15. Przylot do Malagi o godz. 10:00. Przejazd wynajętym autokarem do centrum Malagi – miejskiej stolicy Costa del Sol. Miasto słynie z pięknych, piaszczystych plaż, dobrego wina, specyficznej architektury i wspaniałych zabytków. To także miejsce narodzin najsłynniejszego kubisty – Pabla Picassa oraz niemniej słynnego aktora – Antonio Banderasa. Zwiedzanie w formie spaceru.

Przejazd do Coin. Spotkanie z braciami Hermanadad del San􏰁simo Cristo del Petron. Dowiemy się o historii Wielkiego Tygodni i jak jest obchodzony w Hiszpanii. Zobaczymy niezbędne figury i ubrania podczas procesji wielkiego tygodnia. Odwiedzimy również siostry zakonne, gdzie w kaplicy będzie możliwość odprawienia Mszy św. Przejazd do hotelu na Costa del Sol /w Torremolinos, Benalmadena lub Fuengirola/, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę poprzez malownicze krajobrazy Andaluzji do najdłużej istniejącego królestwa arabskiego w Hiszpanii – Granady, położonej u stóp gór Sierra Nevada. Zwiedzimy Alhambrę, ogromny kompleks pałacowo – ogrodowy przywołujący na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Alhambra, uznawana za najpiękniejszy pałac orientu w Europie, charakteryzuje się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie renesansowej katedry Santa Maria de la Encarnacion i mauretańskiej dzielnicy Albaicin pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Pałac Alhambra z Ogrodami Generalife oraz dzielnica Albaicin znajdują się pod patronatem UNESCO. Krótki spacer po niezwykle malowniczym nadmorskim miasteczku Nerja – urokliwe uliczki i Balkony Europy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień – DZIEŃ WOLNY. Wypoczynek, plażowanie, spacery po okolicy, zakupy. Śniadanie i obiadokolacja.

4 dzień – po śniadaniu wyjazd autokarem na zwiedzanie Sewilli – stolicy Andaluzji, miasta Carmen, Don Juan i Figara. Zabytkowy zespół architektoniczny miasta jest wpisany na listę UNESCO Panoramiczna przejażdżka po portowej dzielnicy El Arenal z najwspanialszą w Hiszpanii areną do walki z bykami Zwiedzanie Placu Hiszpańskiego z kompleksem pałacowo – ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącymi wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zobaczymy XV wieczną katedrę Najświętszej Marii Panny, jeden z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę. Zaczniemy od spaceru po przepięknej starówce w Marbella a następnie udamy się na odkrycie niezwykłej Rondy, jednego z najpiękniejszych miast południowej Andaluzji. Podziwiać będziemy piękno urwistego krajobrazu, który otacza wąwóz El Tajo. Zobaczymy słynny Nowy Most, kościół Santa Maria la Mayor, a także najstarszą w Hiszpanii arenę korridy wraz z muzeum. Podczas wizyty odwiedzimy również muzeum wina, gdzie skosztujemy lokalnych trunków. Ernest Hemingway tak opisał swoje wrażenia po wizycie w Rondzie: “Całe miasto jak

okiem sięgnąć jest niczym innym, jak romantyczną kulisą teatralną”. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 6 dzień – DZIEŃ WOLNY. Wypoczynek, plażowanie, spacery po okolicy, zakupy. Śniadanie i obiadokolacja.

Możliwość skorzystania z lokalnej komunikacji i indywidualne wycieczki do pobliskiej Malagi, malowniczego Benalmadena Pueblo lub kilkugodzinna do Nerja.

7 dzień – DZIEŃ WOLNY. Wypoczynek, plażowanie, spacery po okolicy, zakupy. Śniadanie i obiadokolacja.

W przypadku min. 25 osób zainteresowanych, istnieje możliwość zorganizowania całodziennej wycieczki fakultatywnej na GIBRALTAR – a w drodze powrotnej przepiękne MIJAS PUEBLO, jedna z najbardziej znanych i chętnie odwiedzanych śnieżnobiałych wiosek na południu Hiszpanii.

WYCIECZKA FAKULTATYWNA NA GIBRALTAR – koszt przy 25 osobach: 65 euro/os., koszt przy 40 osobach: 55 euro/os.
W cenie: przejazd autokarem z hotelu, pilot, lokalny licencjonowany przewodnik na Gibraltarze, lokalne minibusiki, opłata za tunele, bilet do jaskini św. Michała.
Gibraltar to jedyne miejsce w swoim rodzaju. Ostatnia kolonia w Europie i fascynujący tygiel kulturowy, który od wieków przyciągał kolejne nacje. Strategicznie usytuowany przy Cieśninie Gibraltarskiej, był łakomym kąskiem dla wojsk arabskich, później wzięli go we władanie Hiszpanie, a od trzystu lat znajduje się pod panowaniem brytyjskim. Jest jedyną kolonią w Europie. Gibraltar to nie tylko wspaniałe widoki
i… małpy, które wszyscy zawsze chcą zobaczyć. Co z reszta nie jest trudne, bo małpy zamieszkują nie tylko szczyt Skały, ale też schodzą do części zamieszkanych przez ludzi. Gibraltar to przede wszystkim wspaniała historia zmieszania różnych kultur, zgodnego współistnienia wszystkich religii świata, ale też zapierające dech widoki i życzliwi mieszkańcy. Po przekroczeniu granicy w miejscowości La Linea nastąpi przesiadka do mikrobusów i rozpocznie się zwiedzanie najciekawszych miejsc Skały Gibraltarskiej. W programie: Europa Point – gdzie znajduje się pomnik upamiętniający śmierć gen. Sikorskiego i załogi Liberatora. Tu będzie można podziwiać imponujący widok na całą Cieśninę Gibraltarską i widoczne nawet wybrzeże Afryki. St Michael’s Cave ogromna jaskinia z pięknymi stalaktytami. Top of The Rock: czyli szczyt skały Gibraltarskiej i ulubiona destynacja wszystkich osób odwiedzających Gibraltar. Ze szczytu rozpościera się przepiękny panoramiczny widok na okolicę: Gibraltar, Hiszpanię i Afrykę. Spotkanie z jedynymi żyjącymi na wolności małpami (Makaki) w Europie. Great Siege Tunnels: Korytarze wydrążone w skale pod koniec XVII w. Tunelach z czasów Wielkiego Oblężenia Gibraltaru, gdzie znajduje się tablica z inskrypcją w jęz. polskim.

8 dzień – Wczesne śniadanie w hotelu lub lunch pakiet do samolotu. Wykwaterowanie z hotelu i transfer autokarem na lotnisko w Maladze. Odprawa, o godzinie 10.35 wylot do Krakowa. Planowany przylot do Balic o godzinie 14.00

Cena: 4250 zł – przy zakwaterowaniu w Hotel Best Benalmadena 4**** Wysoko oceniany hotel przy plaży, dwa baseny, ogród, bardzo dobre wyżywienie w formie bufetu, woda i wino do obiadokolacji wliczone w cenę. H􏰀ps://www.besthotels.es/des􏰁nos-y-hoteles/best-benalmadena.html

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

– przelot liniami lotniczymi Ryanair na trasie: KRK – AGP – KRK
– mały bagaż podręczny oraz bagaż rejestrowany 20 kg
– transfery autokarowe: Malaga AGP – Hotel – Malaga AGP
– 7 noclegów w wybranym hotelu /pokoje 2,3 osobowe z łazienkami/
– wyżywienie w formie bufetu: 7 śniadań i 7 obiadokolacji /woda i wino wliczone w cenę/ – opiekę pilota i rezydenta

– autokar do realizacji wycieczek lokalnych zgodnie z programem
– ubezpieczenie KL 15.000 Euro (z chorobami przewlekłymi i Covid), NNW 15.000 zł , bagaż 800,00 zł – podatek VAT i Fundusze Turystyczne
CENA NIE ZAWIERA;

– biletów wstępu, obligatoryjnych lokalnych licencjonowanych przewodników – około 125 euro

Narzędzia dostępności

Scroll to Top